aplikacje internetowe blog

aplikacje internetowe blog

Podział psychologii kryminologicznych i prawnej w British Psychological Society argumentował przez dwadzieścia lat, czy ich członkowie powinni mieć prawo nazywać siebie Chartered Forensic psychologów. Ostatecznie uzgodniono, że należy jednak nadal istnieje wiele dyskusji i kontrowersji wokół tego problemu.

Głównym problemem jest to, że jego członkowie pochodzą z różnych dyscyplin, tak jest zawsze trudno stwierdzić, jakie są granice, kiedy mówimy o psychologii sądowej.

Rozproszony dyscypliny?

Psycholodzy w więzieniu / usług poprawczych.

psychologów klinicznych w specjalnych szpitalach usługi psychiatryczne.

psychologów szkolnych

psychologowie zawodowe

akademicy

Teraz, gdy ważne jest, aby uznać, że taka fragmentacja roli istnieje, to jest tak samo ważne, aby uświadomić sobie, że te różne grupy są związane z psychologii sądowej, ponieważ ich praca, wiedza ekspercka lub działalność badawcza jest w jakiś sposób związany z prawem.

Połączenie prawne ma sens jeśli weźmiemy pod uwagę, że kryminalistycznych słowo pochodzi od łacińskiego forensis, co dosłownie oznacza należącego do forum, a konkretnie dworu cesarskiego Rzymu. Tak w istocie:

Debata, co jest a co nie jest psychologia sądowa opiera się przede wszystkim na charakter relacji z psychologii w systemie prawnym.

Podam wam przykład, wyobraźmy 2 psychologów klinicznych spotkać na konferencji i zaczynają rozmawiać o pracy, którą wykonują.

Pierwszy Psycholog mówi drugi, że niedawno dał opinii biegłego w sądzie, twierdząc, że pozwany w sprawie o morderstwo był obłąkanych przestępców; sędzia i ława przysięgłych zgodził się i został uznany za winnego ze względu na zmniejszoną odpowiedzialność pozwany miał zostać wysłany do bezpiecznej oddziale psychiatrycznym.

Teraz nie jest to przypadek, drugi mówi psycholog pracuję w zespole, gdzie są one wysyłającego go, więc będę mieć do czynienia i traktowanie tego faceta, kiedy przybywa.

Artykuł dzięki:

Post Categories: Strony internetowe